[صفحه اصلی ]   [ English ]  
بخش‌های اصلی
صفحه اصلی::
آشنایی با انجمن::
اخبار و رویدادها::
اخبار علمی::
عضویت در پایگاه::
بانک اطلاعات افراد شاخص و اعضای انجمن::
برقراری ارتباط::
پست الکترونیک::
::
جستجو در پایگاه

جستجوی پیشرفته
..
دریافت اطلاعات پایگاه
نشانی پست الکترونیک خود را برای دریافت اطلاعات و اخبار پایگاه، در کادر زیر وارد کنید.
..
لینک های مفید
..
:: همایش پلیس زن ::

                             AWT IMAGE                         

 

نام کتاب: مجموعه چکیده مقالات همایش علمی«پلیس زن در یگان‌های ویژه»

زیرنظر: سروان لیلا مدبر

ویراستار علمی: سروان لیلا مدبر

ویراستار ادبی: : منصوره پناهی

صفحه آرایی و طراحی جلد: ایوب صادقی

نوبت چاپ: اول

شابک: ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

شمارگان: 1000 نسخه

قیمت: ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تاریخ چاپ: بهار 1395

ناشر: انتشارات دانشگاه علوم انتظامی امین

نشانی الکترونیک:: pukosar@police.ir

شماره تماس: 48931864

کلیه حقوق این کتاب برای «دانشگاه علوم انتظامی امین» محفوظ است.

 

AWT IMAGE

با همکاری:

فرماندهی یگان‌های ویژه ناجا، انجمن علمی پژوهش‌های انتظامی ایران، پژوهشگاه علوم انتظامی و مطالعات اجتماعی، دانشگاه امام صادق (پردیس خواهران)، دانشکده علوم و فنون انتظامی، فرماندهی انتظامی تهران بزرگ.

اعضای کمیته سیاست‌گذاری همایش:

سرتیپ دوم پاسدار حسن کرمی، سرتیپ دوم پاسدار لطفعلی بختیاری، سرتیپ دوم پاسدار امیر حسین یاوری، سرتیپ دوم پاسدار جان نثاری، سرتیپ دوم پاسدار محمدحسین عباس نژاد، سرکار خانم دکتر فریبا شایگان، جناب آقای دکتر علی محبی.

اعضای کمیته علمی همایش:

سردار دکتر یاوری، سردار دکتر هندیانی، جناب آقای دکتر امین صارمی، جناب آقای سرهنگ قلی زاده، سرکار خانم دکتر فرزین راد، سرکار خانم دکتر صالحی، جناب سرگرد کریمی، سرکار خانم سرگرد عبداللهی،  سرکار خانم سرگرد نوبهار، سرکار خانم سرگرد اصغرزاده، سرکار خانم سرگرد سلطانی نسب و جناب سروان حاتمی.

 

اسامی داوران همایش:

سردار دکتر جزینی، سردار عباس نژاد، جناب آقای دکتر محبی، سرکار خانم دکتر شایگان، جناب آقای دکتر امین صارمی، سرکار خانم دکترجمیلی، جناب آقای دکتر نیکنام، جناب آقای دکتر نادر پور، جناب آقای دکتر دعاگویان، جناب آقای دکتر حبیب زاده، جناب سرهنگ دکتر پور اسدی، جناب آقای دکتر جعفری، جناب سرهنگ دکتر سلیمی، جناب آقای دکتر سهرابی، سرکار خانم دکتر فرزین راد، جناب آقای دکتر فقیه، سرکار خانم دکتر صالحی، سرکار خانم دکتر لباف، سرکار خانم دکتر نوزن، جناب آقای دکتر منظمی تبار، سرکار خانم دکتر محمدی، جناب سرهنگ احسانی، سرکار خانم سروان دکتر هاشمی، جناب سرهنگ آقایی، جناب سروان دکتر مقیمی، سرکار خانم عبدالهی، سرکار خانم علیمردانی، سرکار خانم سرگرد نوبهار، سرکار خانم سرگرد اصغرزاده، جناب آقای دشتیان مقدم، جناب آقای کامیار رئیسی فر، سرکار خانم عابدینی، سرکار خانم فرخجسته، سرکار خانم سروان مدبر.

اعضای کمیته اجرایی همایش:

سرکار خانم دکتر صالحی، سرکار خانم سرهنگ رمضانی، سرکار خانم افشار، سرکار خانم سرگرد عبداللهی، سرکار خانم سرگرد اصغرزاده، جناب سرگرد شعاعی، سرکار خانم سرگرد سلطانی نسب، سرکار خانم سرگرد اسلامی فر، جناب سروان حاتمی، سرکار خانم سروان مدبر، سرکار خانم ستوانیکم محمدنیا.

AWT IMAGEAWT IMAGE

پیش‌گفتار

امنیت یک نعمت بی‌بدیل بوده و در همه ابعاد فردی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، قضائی و غیره از نیازهای اصلی فرد و جامعه بوده و ایجاد گسترش آن نیز وظیفه آحاد ملت و دولت‌هاست. امنیت گذشته از اینکه فی‌نفسه یکی از ضروری‌ترین نیازهای بشر است، عامل مهمی برای رشد و توسعه فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، علمی و اقتصادی است.

امروزه نقش تعیین‌کننده نیروی انسانی در توسعه‌یافتگی کشورها بر کسی پوشیده نیست. از میان عوامل تولید برای رشد و توسعه سهم اصلی را نیروی انسانی بر عهده دارد. تحولات چشمگیر در دو دهه اخیر در جهان باعث شده که کاهش نابرابری‌های جنسیتی، بخش جدایی‌ناپذیر فرایند توسعه شود که یکی از مهم‌ترین این تحولات، تغییر در ضرورت حضور زنان در جامعه است.

نیمی از جمعیت کشورمان را زنان تشکیل می‌دهند که اکثر آنان صالح، بهنجار، نیازمند حمایت، امنیت و بهره‌مندی از خدمات نیروی انتظامی هستند و گروهی بنا به علل و عواملی، بزهکار و مجرم‌اند که برخورد مناسب و موجه قانونی با آنان از طرف نیروی انتظامی نیاز است. در جامعه اسلامی ما، نیاز به پلیس زن برای رسیدگی به امور زنان، خصوصاً در مواردی که مستلزم تماس مستقیم یا حفظ آبرو و حیثیت آنان است، از ضروریات اجتناب‌ناپذیری محسوب می¬شود که توجه بیش‌ازحد به زنان در قالب پلیس زن را دوچندان می‌کند.

امروزه ناآرامی و اغتشاشات شهری، به‌ویژه در شهرهای بزرگ باوجود شرایط حساس سیاسی و اجتماعی کشورها، ازجمله مسائل عادی و متداول جوامع محسوب می‌شود؛ اما آنچه این پدیده را نگران‌کننده می‌سازد، آثار تخریبی اجتماعی و امنیتی آن برای نظام سیاسی حاکم از یک‌سو و آسیب‌های احتمالی ناشی از برخورد نادرست سازمان‌های قانونی مأمور کنترل با این پدیده از سوی دیگر است که می‌تواند آن را به یک بحران جدی تبدیل کند. در این میان زنان از اهمیت خاصی در تحرکات اجتماعی برخوردار هستند.

از نگاه دین و احکام دینی ارتباط صحیح زن و مرد در جامعه در چارچوبی مشخص تعریف شده است. شکستن هنجارها و قالب‌های مربوط به این ارتباط، نوعی ناهنجاری است که در جامعه اسلامی، بایستی به آن‌هم پرداخت. طبعاً نیروی پلیس در رهگذر این مقابله حق ندارد که خود به همین ناهنجاری مبتلا شود. اولین نقطه ضرورت حضور پلیس زن در جامعه به‌ویژه در زمان کنترل اجتماعات همین است که برای افراد غیرمتخصص هم ملموس است.

در سال‌های اخیر یگان‌های ویژه پاسداران نیروی انتظامی در مقایسه با پلیس‌های ویژه سایر کشورها، روند بسیار خوبی را از جهات مختلف طی کرده است؛ مقابله با هرگونه اغتشاش، ناآرامی با کمترین خسارت جانی و مالی و ایجاد وضعیت عادی یکی از مهم‌ترین رسالت‌های یگان‌های ویژه پاسداران ناجا به شمار می‌رود که به دلیل بالا بودن انگیزه خدمتی، شهامت، شجاعت و روحیه ایثار و فداکاری در تمام مأموریت‌های محوله نقش خود را به‌خوبی ایفا نموده است.

با توجه به مبانی اعتقادی و اصول اساسی نظام اسلامی در خصوص حفظ حرمت و کرامت زن مسلمان شایسته است با بررسی و مطالعه دقیق و تقویت مبانی علمی و استفاده از نظرات علمی خبرگان و صاحبان اندیشه نحوه به‌کارگیری پلیس زن در تأمین امنیت اجتماعات قانونی و کنترل و مقابله با اعتراضات اجتماعی غیرقانونی به‌درستی تبیین شود؛ به همین منظور مجتمع آموزش عالی زنان پلیس با مشارکت یگان ویژه پاسداران ناجا، اقدام به برگزاری همایش علمی پلیس زن در یگان‌های ویژه نموده است.

امید آنکه دستاوردهای علمی این همایش موجب تصمیم‌سازی منطقی برای ایجاد یگان ویژه زنان پلیسی شود که به‌عنوان الگو در بین پلیس همه کشورها، به‌ویژه پلیس کشورهای مسلمان مطرح گردد.

رئیس همایش

سرتیپ دوم پاسدار محمدحسین عباس نژاد

 

مقدمه

یکی از نیازهای اساسی مردم در جامعه نیاز به امنیت بوده و این وظیفه به عهده دولت است. دولت هم وظیفه تأمین امنیت درون شهرها را به عهده نیروی انتظامی گذاشته است. نیروی انتظامی برای وظایف متعدد خود که شامل وظایف پیش­بینی و پیشگیری از جرائم و مقابله با جرائم و ارائه خدمات انتظامی به مردم است، پلیس­های تخصصی و ماهر را آموزش و بکارگیری می­کند. یکی از این پلیس­های تخصصی، فرماندهی یگان­های ویژه است. یگان­های ویژه به عنوان ابزار قدرت سخت، نیروهای نظامی قدرتمندی هستند که در لحظات سخت و نفس­گیر با اقتدار وارد عمل شده و با ایستادگی و رشادت اقدام به دفاع از ساحت نظام و حریم ولایت می­کنند. ازجمله وظایف این یگان­ها مقابله و مبارزه قاطع و مستمر با هرگونه خرابکاری، تروریسم و حرکت­های مخل امنیت کشور، حفاظت و برقراری امنیت اجتماعات، تشکل­ها و راه­پیمایی­های قانونی و مجاز و جلوگیری از هرگونه راه­پیمایی و اجتماعات غیرمجاز است (احمدی مقدم، 1391). در کل مأموریت­های یگان ویژه به سه بخش تقسیم می­شود:

 1. در زمان­های عادی حفاظت و تأمین امنیت سفر مسئولان رده یک کشور و برقراری نظم و انضباط مسابقات ملی برعهده این یگان است؛
 2. مأموریت­هایی همچون رهایی گروگان، مبارزه با تررویست و حمایت از دیگر مأموریت­های ناجا مانند التزام بخشیدن به شهرها و شد آمد­ها و...؛
 3. مأموریت مقابله با اغتشاشات؛ در زمانی که سایر نیروهای ناجا نتوانند صحنه اغتشاش را آرام کنند، یگان ویژه وارد عمل می­شود و نسبت به آرام کردن محیط اقدام می­کند.

از آنجا که گاهی زنان در اعتراض­های اجتماعی غیرقانونی نیز وارد شده و روزبه­روز حضور آن­ها همراه با مردان و حتی در صف جلوی اغتشاشات گسترش می­یابد ـ فیلم­ها و تصاویر فتنه سال 1388 نشان می­دهد که دختران جوان در صف اول شورش­های اجتماعی، خرابکاری­ها و آتش­زدن­های خیابانی فعال بودند ـ و پیش­بینی می­شود که این روند در آینده افزایش یابد، تقویت یگان ویژه و استفاده از نیروی پلیس زن برای کنترل زنان در اجتماعات و تأمین امنیت اجتماعات قانونی آنان ضرورت پیدا می­کند.

بر همین اساس فرماندهی یگان­های ویژه ناجا درصدد بررسی نحوه حضور پلیس زن در این یگان برآمد و دانشگاه علوم انتظامی امین هم با همکاری دفتر تحقیقات کاربردی یگان ویژه برای تقویت مبانی علمی و ارائه نظرات اساتید و اندیشمندان درون و برون سازمانی در این زمینه برای کمک به مسئولین تصمیم­گیرنده، اقدام به برگزاری همایش علمی «پلیس زن در یگان­های ویژه » نمود. اهداف این همایش عبارت بودند از:

 1. تولید دانش و ادبیات نقش زنان پلیس در  یگان­های ویژه؛
 2. دستیابی به رویکردها و راهبردهای مطلوب به­کارگیری زنان پلیس در حوزه یگان­های ویژه؛
 3. گفتمان­سازی و ارتقاء فرهنگ به­کارگیری زنان پلیس در حوزه یگان­های ویژه؛
 4. بهره­گیری از تجارب سایر کشورها در به­کارگیری زنان پلیس در حوزه یگان­های ویژه.

برای دستیابی به اهداف بالا علاوه بر کمیته سیاست­گذاری همایش که متشکل از فرماندهان یگان ویژه و دانشگاه علوم انتظامی امین و تعدادی از اساتید مرتبط با موضوع بود،کمیته علمی همایش هم متشکل از: سردار دکتر یاوری، سردار دکتر هندیانی، جناب آقای دکتر امین صارمی، جناب آقای سرهنگ قلی زاده، سرکار خانم دکتر فرزین راد، سرکار خانم دکتر صالحی، جناب سرگرد کریمی، سرکار خانم سرگرد عبداللهی، سرکار خانم سرگرد نوبهار، سرکار خانم سرگرد اصغرزاده، سرکار خانم سرگرد سلطانی‌نسب و جناب سروان حاتمی به دبیری سرکار خانم دکتر فریبا شایگان شکل گرفت و در جلسات متعدد علمی محورهای زیر تصویب شد:

محور اول: مبانی نظری

 1. مبانی فقهی نقش پلیس زن در یگان­های ویژه؛ 
 2. مبانی روان­شناختی نقش پلیس زن در یگان­های ویژه؛ 
 3. مبانی فرهنگی ـ اجتماعی نقش پلیس زن در یگان­های ویژه؛ 
 4. اسناد بالادستی (قوانین، فرامین، آیین­نامه­ها و ...) مرتبط با نقش پلیس زن در یگان‌های ویژه؛ 
 5. سابقه تاریخی نقش زنان در کنترل اغتشاشات و ناآرامی­ها.

محور دوم: گفتمان­سازی و ارتقاء فرهنگ

 1. رسانه­ها (شنیداری، دیداری، مکتوب، مجازی)؛ گفتمان­سازی و ارتقاء فرهنگ در به‌کارگیری پلیس زن در یگان­های ویژه؛ 
 2. نهادها (رسمی و غیر رسمی)، گفتمان­سازی و ارتقاء فرهنگ در به­کارگیری پلیس زن در یگان­های ویژه؛ 
 3. اقوام ایرانی، گفتمان­سازی و ارتقاء فرهنگ در به­کارگیری پلیس زن در یگان­های ویژه؛
 4. احزاب و جریان­های سیاسی، گفتمان­سازی و ارتقاء فرهنگ در به­کارگیری پلیس زن در یگان­های ویژه؛
 5. نخبگان حوزه و دانشگاه، گفتمان­سازی و ارتقاء فرهنگ در به­کارگیری پلیس زن در یگان­های ویژه.

محور سوم: مطالعات تطبیقی و تجارب سایر کشورها

 1. ساختار، آموزش، تجهیزات و ... پلیس زن سایر کشورها در کنترل اغتشاشات؛
 2. تجارب سایر کشورها در به­کارگیری پلیس زن در کنترل اغتشاشات؛
 3. زنان و اغتشاشات شهری در سایر کشورها؛
 4. شباهت­ها و تفاوت­های اغتشاشات زنان در ایران و سایر کشورها.

محور چهارم: زنان و مسائل یگان­های ویژه

 1. ویژگی­های اغتشاشات زنان در جامعه ایران؛
 2. زمینه­ها و بسترهای شکل­گیری اغتشاشات زنان؛
 3. نقش و کارکرد زنان در اغتشاشات و نا­آرامی­های اجتماعی؛
 4. پلیس زن و حقوق شهروندی در اغتشاشات زنان؛
 5. به­کارگیری ظرفیت زنان در یگان­های ویژه (پلیس افتخاری و...)؛
 6. تهدیدها و فرصت­های حضور زنان پلیس در یگان­های ویژه؛
 7. الگوهای کاربردی به­کارگیری زنان در یگان­های ویژه. 

محور پنجم: الزامات و بایسته­های  به­کارگیری زنان در یگان­های ویژه

 1. الزامات و بایسته­های برون سازمانی به­کارگیری زنان در یگان­های ویژه؛
 2. الزامات و بایسته­های فردی (جسمانی، روانی و ...) به­کارگیری زنان در یگان­های ویژه؛
 3. الزامات و بایسته­های درون سازمانی (ساختار، آموزش، تجهیزات و...) به­کارگیری زنان در یگان­های ویژه.

از زمان انتشار فراخوان همایش، علاوه بر دریافت تعداد زیادی مقاله مرتبط با محورهای مختلف، 15 میزگرد علمی با مشارکت 68 عضو هیئت علمی درون و برون سازمانی با محورهای مختلف تشکیل شد و زوایای گوناگون حضور پلیس زن در یگان ویژه مورد بررسی و نقد قرار گرفت که خروجی آن­ها در کتاب مجموعه میزگردها به چاپ رسید.

مقالات دریافت شده هم در چند مجموعه به شرح زیر به چاپ خواهد رسید:

 1. چاپ مقالات تدوین شده با رویکرد پژوهشی با نظر سردبیر در فصلنامه علمی ـ پژوهشی «پژوهشهای اجتماعی، انتظامی زنان و خانواده» مجتمع آموزشی زنان پلیس؛
 2. چاپ تعدادی از مقالات تدوین شده در سطح ترویجی با نظر سردبیر درفصلنامه علمی ـ ترویجی «پلیس زن»؛
 3. سایر مقالات بعد از اصلاح و ویراستاری در مجموعه مقالات همایش به چاپ خواهد رسید؛
 4. چکیده مقالات هم در کتاب جداگانه­ای به چاپ می­رسد.

مجموعه حاضر، مجموعه چکیده مقالات همایش که به اهتمام سرکار خانم سروان لیلا مدبر جمع­آوری و ویرایش محتوایی شده و بعد از ویرایش ادبی به چاپ رسیده است.

امید است که با بهره­گیری از نتابج علمی این همایش، بنیان شکل­گیری پلیس زن در یگان ویژه مستحکم شده و برنامه­ریزی اجرایی آن بر مبنای صحیح صورت پذیرد.

دبیر علمی همایش

                                                                                                      دکتر فریبا شایگان

 

 

فـهـــرست

     عنـاویـن چکیـده‌هـا

صفحه

محور اول: مبـانـی نظـری

1

مبانی فقهی پلیس زن در یگان ویژه.........................................................................

3

مبانی حقوقی و فقهی نقش پلیس زن در مأموریت‌های یگان‌های ویژه..................

4

حضور ویژه نظامی زنان در حکومت علوی................................................................

5

الگوی ساختاری تفسیری مشارکت زنان در تأمین امنیت در سیره پیامبر اعظم (ص).

6

بررسی رابطه بین تاب‌آوری، هیجان‌خواهی، ویژگی‌های شخصیتی با فرسودگی شغلی در زنان پلیس یگان ویژه فرماندهی انتظامی تهران بزرگ............................

7

مبانی فقهی نقش پلیس زن در یگان‌های ویژه.........................................................

8

مبانی فقهی نقش پلیس زن در یگان‌های ویژه.........................................................

9

بررسی فقهی- حقوقی به‌کارگیری پلیس زن در یگان‌های ویژه و کنترل اغتشاشات......

10

بررسی مبانی فقهی به‌کارگیری پلیس زن در یگان ویژه ناجا..................................

11

آموزش هوش عاطفی، پیش‌بایسته‌ای ضروری برای به‌کارگیری پلیس زن در یگان ویژه

12

محور دوم: گفتمان‌سازی و ارتقاء فرهنگ

13

ارتقای فرهنگ و توسعه گفتمان‌سازی به‌کارگیری پلیس زن در یگان‌های ویژه ناجا توسط رسانه‌ها....................................................................................................

15

احزاب و جریان‌های سیاسی، گفتمان‌سازی و ارتقاء فرهنگ در به‌کارگیری پلیس زن در یگان‌های ویژه.................................................................................................

16

آینده پژوهی مؤلفه‌ها و شاخص‌های تأثیرگذار بر اجرای مأموریت‌های پلیس زن یگان ویژه در مواجهه با ناآرامی‌های قومی زنان (سناریوهای محتمل و مطلوب در یک دهه آینده)..........................................................................................................

17

نقش حمایت سازمانی در توسعه فرهنگ پلیس زن یگان ویژه............................................

18

بررسی میزان تأثیر رسانه ملی در ارتقاء فرهنگ گرایش زنان به یگان ویژه......................

19

نقش رسانه‌های جمعی در گفتمان‌سازی و ارتقاء فرهنگ به‌کارگیری پلیس زن در یگان‌های ویژه ناجا.....................................................................................................

20

محور سوم: مطالعات تطبیقی و تجارب سایر کشورها

21

تبیین جامعه‌شناختی مطالعه تطبیقی وظایف یگان ویژه زنان................................

23

مطالعه تطبیقی یگان ویژه پلیس زن ایران با یگان ویژه پلیس زن در کشورهای خارجی .......................................................................................................................

24

بررسی نقش پلیس زن در کنترل اغتشاشات...........................................................

25

بررسی تطبیقی تجارب برخی کشورهای جهان و ایران در به‌کارگیری پلیس زن در کنترل اغتشاشات در جامعه.......................................................................................................

26

بررسی نقش پلیس زن در یگان‌های ویژه.................................................................

27

مقایسه تطبیقی ایجاد تصویر ذهنی مثبت از پلیس ویژه زن در جامعه با تمرکز بر رسانه‌های اجتماعی...............................................................................................

28

تجارب سایر کشورها در به‌کارگیری پلیس زن در کنترل اغتشاشات.....................

29

بررسی آموزش زنان پلیس در یگان ویژه ایالات متحده آمریکا...........................................

30

محور چهارم: زنان و مسائل یگان‌های ویژه

31

زمینه‌ها و بسترهای شکل‌گیری اعتراضات و اغتشاشات زنان ...............................

35

به‌کارگیری ظرفیت زنان در یگان‌های ویژه...............................................................

36

بررسی میزان موفقیت پلیس زن در فرآیند کشف جرم..........................................

37

به‌کارگیری پلیس زن در کنترل اجتماعات، گامی با پروا رو به آینده......................

38

بررسی تأثیر حضور پلیس زن در عملیات یگوپ بر احساس امنیت خانواده‌های تهرانی.

39

بررسی کارکردهای رفتار اجتماعی زنان در اغتشاشات و ناآرامی‌های جامعه بر اساس قضایای بنیادی هومنز.....................................................................................

40

نقش پلیس زن در اغتشاشات زنان بر مبنای حقوق شهروندی...............................

41

الگوی جامع به‌کارگیری پلیس زن در یگان‌های ویژه و نقش آن در سرمایه اجتماعی زنان در جامعه.............................................................................................

42

ضرورت به‌کارگیری پلیس زن در پیشگیری از ناآرامی‌های شهری.........................

43

اغتشاشات؛ پلیس زن و حقوق شهروندی................................................................

44

فرصت‌های حضور پلیس زن در یگان ویژه...............................................................

45

ضرورت جذب پلیس زن یگان ویژه..........................................................................

46

بررسی شیوه به‌کارگیری زنان پلیس در آشوب‌های شهری (بحران).......................

47

ضرورت و چگونگی به‌کارگیری زنان پلیس در یگان ویژه........................................

48

بررسی تقویت ارزش‌های فرهنگ زنانه در مدیریت و کنترل اغتشاشات با مطالعه رویکرد جامعه‌محوری پلیس......................................................................................

49

موانع ساختی، سازمانی و قانونی به‌کارگیری پلیس زن در یگان ویژه.....................

50

تبیین جامعه‌شناختی نقش امنیتی انتظامی (مدیریت ناآرامی‌های اجتماعی) پلیس زن در جامعه....................................................................................................

51

تأثیر فرهنگ جامعه بر جذب زنان پلیس در یگان‌های ویژه....................................

52

ضرورت به‌کارگیری پلیس زن در یگان ویژه.............................................................

53

چگونگی بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود زنان در یگان ویژه................................

54

ضرورت ایجاد تشکیلات پلیس زن در یگان ویژه پاسداران ناجا جهت پیشگیری از بزه‌دیدگی زنان (بررسی موردی شهر کرمانشاه)..................................................

55

ظرفیت‌ها و مؤلفه‌های حضور پلیس زن در یگان‌های ویژه ناجا...............................

56

تهدیدات و فرصت‌های حضور پلیس زن در یگان‌های ویژه ناجا.............................

57

بررسی مشکلات و امتیازات زنان پلیس در یگان‌های ویژه ناجا..............................

58

نقش و کارکرد زنان در اغتشاشات و ناآرامی‌های اجتماعی.....................................

59

ملاحظات به‌کارگیری زنان پلیس در یگان ویژه........................................................

60

بررسی علل تجمعات و ناآرامی‌های اجتماعی زنان در ایران....................................

61

پلیس زن و حقوق شهروندی در اغتشاشات زنان....................................................

62

بررسی نقش پلیس زن یگان ویژه در کاهش حساسیت اجتماع مردمی نسبت به دستگیری زنان اغتشاش‌گر در اجتماعات غیرقانونی (مطالعه موردی: کارکنان یگان ویژه ایلام).........................................................................................................

63

بررسی تهدیدات و فرصت‌های حضور پلیس زن در مأموریت‌های یگان‌های ویژه..

64

نقش آموزش صبر برتوانایی‌های حل مسأله در کارکنان پلیس زن نیروی انتظامی با تأکید بر زنان یگان ویژه.........................................................................................

65

نقش پلیس زن در یگان‌های ویژه.............................................................................

66

بررسی فرصت‌ها و تهدیدات حضور پلیس زن در یگان‌های ویژه ناجا....................

67

چشم‌انداز آینده حضور پلیس زن در یگان ویژه با شناسایی فرصت‌ها و تهدیدات......

68

الگوی راهبردی نقش پلیس زن در مأموریت‌های یگان ویژه ناجا............................

69

نقش و کارکرد زنان در اغتشاشات و ناآرامی‌های اجتماعی.....................................

70

پلیس زن در یگان ویژه.............................................................................................

71

بررسی نگرش زنان پلیس به حضور در عملیات مقابله با اغتشاش.........................

72

نقش و کارکردهای زنان یگان ویژه در اغتشاشات و ناآرامی‌های اجتماعی............

73

لزوم به‌کارگیری پلیس زن یگان ویژه در امنیت رویدادهای ورزشی بانوان ایران..

74

ضرورت حضور پلیس زن در یگان ویژه....................................................................

75

بررسی جایگاه تحلیل ریسک در مأموریت‌های پلیس زن یگان ویژه.....................

76

اهمیت حضور زنان در مدیریت پدیده‌های اجتماعی و تأثیر آن بر پیشگیری از بزهکاری نوجوانان......................................................................................................

77

طراحی الگوی به‌کارگیری پلیس زن در یگان ویژه مبتنی بر روش‌های تعاملی بین کارکنان زن و مرد  در اجرای مأموریت‌های تخصصی........................................

78

بررسی رابطه ابعاد مسؤلیت‌پذیری پلیس زن در اجرای مأموریت‌های مقابله با اغتشاشات شهری با عملکرد  فرماندهی انتظامی شهرستان مرکز استان خراسان رضوی.......................

79

بررسی ضرورت وجود پلیس ویژه زن درتشکیلات یگان‌های ویژه.........................

80

بررسی نگرش زنان پلیس  به حضوردر عملیات‌های مقابله با اغتشاش...................

81

زمینه‌ها و بسترهای گرایش زنان به جنبش‌های جدید اجتماعی (مورد مطالعه دانشجویان دانشگاه آزاد کرج).................................................................................

82

نقش پلیس ویژه زن در اغتشاشات...........................................................................

83

بررسی جامعه‌شناختی نگرش کارکنان ناجا به تأسیس پلیس یگان ویژۀ زن.........

84

محور پنجم: الزامات و بایسته‌های  به‌کارگیری زنان در یگان‌های ویژه

85

الزامات رعایت حقوق شهروندی متهمین زن در مرحله تحقیقات پلیسی (با تأکید برنقش زنان پلیس یگان ویژه)....................................................................................................

87

الزامات وضع قوانین و مقررات مناسب برای به‌کارگیری پلیس زن در یگان ویژه..............

88

بررسی نقش توانمندی‌های پلیس زن در یگان‌های ویژه.......................................................

89

الزامات برون‌سازمانی به‌کارگیری پلیس زن در یگان ویژه.....................................................

90

الزامات و بایسته‌های فردی و اجتماعی به‌کارگیری پلیس زن در یگان‌های ویژه..............

91

الزامات و بایسته‌های اخلاقی پلیس زن شاغل در یگان ویژه با تکیه بر سخنان مقام معظم رهبری.................................................................................................................................

92

بررسی ویژگی‌های روان‌شناختی موردنیاز پلیس زن در یگان‌های ویژه ناجا.....................

93

الزامات و بایسته‌های فردی و سازمانی به‌کارگیری پلیس زن در یگان‌های ویژه................

94

بررسی ابعاد سلامت در پلیس زن یگان‌های ویژه...................................................................

95

الزامات به‌کارگیری زنان پلیس در یگان ویژه...........................................................................

96

بررسی رابطه بین شاخص‌های ارگونومی استحقاقی کفش اداری کارکنان زن ناجا با الزامات ارگونومی سازمانی (از دیدگاه کارکنان زن فرماندهی یگان‌های ویژه ناجا و مجتمع آموزشی زنان پلیس)......................................................................................................

97

کلیدواژه ها: همایش پلیس زن |
دفعات مشاهده: 4492 بار   |   دفعات چاپ: 381 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر
انجمن علمی پژوهش های انتظامی ایران Iranian Policing Research Association IPIRA
Persian site map - English site map - Created in 0.04 seconds with 42 queries by YEKTAWEB 4274